Suurenduse vaatamiseks kliki kaardil ja liiguta luupi.

SOODUSHIND 9 €
tavahind 21 € 

LEHITSE ATLAST >

Sedakorda oleme kaardistanud suure hulga erinevate maade komme ja maiustusi. Kaasa teevad sellised suurused nagu Belgia šokolaadid, Mozarti kuulid Austriast, Läti Kārumsi kohuke, tiramisu ja Pavlova kook, Kinderi üllatusmuna, söödavad putukad, komm nimega Spunk, muidugi ka Kalevi kommid ja paljud teised.

Magusasõber saab teada, millal vedelast šokolaadist läikivsiledaid tahvleid tegema õpiti, kes leiutas martsipani, milline kommivabrik on sõda pidanud, kus süüakse kaktusesiirupit ja kus samblikukomme, kus nätsutati esimest korda närimiskummi ja palju muud. Iga maa kohta on püütud üles leida just see maiustus või komm, mis võiks olla selle maa magusaks visiitkaardiks.

Tuntud magusakultuuriga maade kõrval on esindatud Lihavõttesaar, Bangladesh, mitmed Aafrika riigid. Kaardid aitavad maiasmokkadel järge pidada, kus maailmanurgas üks või teine maius alguse sai ja kus sellega maiustatakse.

Kokku räägitakse atlases 130 maiustusest, mis on pärit 52st riigist. Lisaks leiab raamatust valiku eksootilisi maiuseretsepte.

NB! Lugemiseks varuda vähemalt tahvel šokolaadi, sest hiljemalt kolmandal leheküljel hakkavad neelud nii käima, et ilma abivahenditeta jääb lugemine katki ja tuleb kommipoodi tõtata.

NB! Eesti Lastekirjanduse Keskus omistas 2014. aasta lõpus Maiasmoka atlasele Aasta Rosina auhinna! Aasta Rosina auhinda antakse välja alates 2004. aastast, eelnenud aasta jooksul ilmunud erilisele ja silmapaistvale eesti lasteraamatule. Žürii tõstis Maiasmoka atlase puhul esile uudset teemakäsitlust, koguperekesksust ja atlase head teostust, öeldes et raamat on ahvatlevalt illustreeritud ja hästi kujundatud. „See raamat on sobiv nii väikestele kui suurtele, nii ettelugemiseks kui ka ise lugemiseks ja muidugi niisama uurimiseks,” täiendab lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. „See raamat on täiesti vältimatu kirjavara kõikidele reisisellidele. See raamat teeb maailma suuremaks ja paremaks ning selle lugeja targemaks.”

Tekstid kirjutas Maris Pruuli, pildid joonistas Regina Lukk-Toompere
136 lk, kõva köide

Lastekas.ee kiidab: 5+ raamat! >

Maiasmoka atlas on müügil raamatupoodides ja kaubanduskeskustes üle Eesti! Osta ka:

Apollo raamatupoest >

Rahva Raamatust >

ISBN: 9789949520268

Maiasmoka atlas

9 €
Transport lisandub ostukorvis. Hind sisaldab käibemaksu 9%.