Regio GPS kaardi kasutamine Garmini seadmetes

Alates 2016. aastast on Regio uued kaardid versiooninumbriga alates 2.0. Neid tuleb uuendada versioonidega alates 2.01 ja uuemad.

Enne 2016. aastat valmistatud Regio kaartide versioonid on kõik 1.xx versiooninumbriga. Neid ei saa uuendada versiooniks 2.xx, tuleb soetada uus SD kaart versioon 2.xx-ga.

Paljud uuemad seadmed (toodetud alates 2015) ei loe vanu, väiksema mahuga (alla 4GB) microSD mälukaarte. Nendes seadmetes vanemad Regio kaardiga mälukaardid (1GB ja 2 GB) ei tööta. Abi saab, kui kasutada uut Regio kaarti (ver. 2.xx), mis on uutel mälukaartidel.

Enne kaardi ostmist või uuendamist vaadake palun GPS seadme juhendist ja www.garmin.com, kas teie seade võimaldab antud formaadis kaarte kasutada.

Nõuandeid Regio GPS-kaardi kasutajale:

Kuidas leida linna, küla või muud asulat?

  • Vali “Kuhu” -> vali “Linnad” -> vali “Tähthaaval”.
  • NB! Ka kõige väiksemaid külasid tuleb otsida „Linnad“ jaotuse alt!

Kuidas leida aadressi?

  • Vali “Kuhu” -> vali “Aadress” -> vali “Linn tähthaaval” -> sisesta linn -> sisesta tänav -> sisesta maja (number).

Kuidas toimida, kui teie seade ei võimalda leida majanumbreid, mis sisaldavad tähti?

  • Valige majanumber ilma täheta ja seejärel täpsustage sihtkoht kaardil.
  • Vali “Näita kaardil” -> kursoriga märkida õige asukoht > vali “Mine”.

Kuidas leida talunime (Eestis)?

  • Vali “Kuhu” -> vali “Nimi tähthaaval” -> sisesta (talu)nimi.
  • Talunimi on soovitav sisestada katastrinimena ja kujul Pihlaka, Ta, Võnnu (talu nimi, maakonna 2-täheline lühend, küla nimi). Nii toimib otsing kõige kiiremini.
  • Kuna talunimesid, ka samanimelisi, on väga palju, siis on otsingu kiirendamiseks kasulik teha otsingut mõne lähedalasuva suurema asula ümbrusest, mitte hetkeasukohast lähtuvalt.
  • Näiteks: vali “Kuhu” -> vali “Lähedal” -> vali “Teisest linnast” -> OK -> sisesta linn -> Tartu -> tähthaaval -> Pihlaka, Ta, Võnnu.

Mida on oluline teada Garmini naviseadme seadetest?

  • Seadeteni pääseb avaekraanilt valides “Tööriistad” -> “Seaded”
  • Valides “Süsteem” -> “Kasutusrežiim” – saab valida, kas liigeldakse autoga, jalgrattaga, jalgsi vms.
  • “Kaart” -> “Kaardi detailid” on soovitav valida “Kõrge”
  • “Kaardiinfo” -> mingil juhul ei tohi olla sisse lülitatud kaks või enam seadmes olevat kaarti korraga (näiteks Regio Eesti või Baltikumi kaart ja City Navigator Europe). Sel juhul hakkab eri kaartidel olev info teineteist segama.

Navigeerimise seaded

Valides “Teekonna eelistus” -> saab valida kas soovitakse liikuda võimalikult kiiresti (eelistab kõrgema klassi teid) või lühimat teed mööda.

Väldi -> Soovitav on kasutada (vajadusel) vaid valikut Katteta teed. Kindlasti ei ole soovitav valida valikut Kiirteed (sel juhul püüab seade suunata suurematelt teedelt kõrvale)

Kuidas teatada kaardil olevatest vigadest või ebatäpsustest?

  • Kõige kiiremini saavad vead parandatud, kui annate nendest teada e-posti aadressil: kaardid@regio.ee

Meeldivat kasutamist!

Erinevatel Garmini mudelitel võivad menüüjaotused varieeruda, vaadake lisainfot vastava seadme kasutusjuhendist

Veel postitusi

Matka Eestis – selle suve parim valik! Nüüd on rännakute planeerimiseks olemas ka reisijuht.

Palmisaarele on sel suvel ja ilmselt ka sügisel kohati üsna keeruline jõuda. Peame oma puhkusereisid koomale tõmbama või ümber planeerima ja see on parim aeg avastada jälle Eestimaad. Kodumaised matkarajad on kõndimist väärt ja sel suvel on abiks ka täiesti uus Regio reisijuht „Matkame Eestis”. Kodumaise retke puhul tekib kaks põhiküsimust: kuhu minna ja kuidas … Vaata lähemalt

Haarav, klassikalise ülesehitusega ajalooline krimisari

Äsja ilmus Regiolt uus krimiromaan „Budapesti spioon“. Tegu on Ungari kirjaniku Vilmos Kondori viieosalise krimisarja “Budapest noir” kolmanda raamatuga. Klassikalise ülesehitusega, suurepärases keeles kirja pandud ajalooline krimisari viib lugejad Ungarisse, Teise maailmasõja eelsesse ja aegsesse Budapesti. Sarja esimene raamat “Budapest noir” on viimaste aastakümnete kõige populaarsem Ungari kriminaalromaan. Raamat on tõlgitud juba paljudesse keeltesse ning … Vaata lähemalt

Kas ma vajan eraldi GPS-seadet, kui mul on nutitelefon?

See sõltub… Enamus nutitelefone on praegusel ajal tõepoolest varustatud GPS-vastuvõtjaga ja lihtsamad ülesanded lahendab see kooslus päris edukalt. Samas, nagu teada on, kui üks seade teeb paljusid asju, siis ei tee ta neist ühtegi väga hästi. Näiteks nutitelefoniga saab teha päris korralikke pilte, mis amatööri täiesti rahuldavad, aga profifotograafid kasutavad ikkagi fotokaameraid.Mis puutub käsi-GPS ’idesse, siis … Vaata lähemalt