Regio FOSS4G Europe 2024 konverentsil Tartus

Regio tarkvaraarendaja Karin Kikas jagab allpool oma muljeid Tartus toimunud suurest konverentsist.



1.– 7. juulini toimus Tartus FOSS4G Europe 2024 (Free and Open Source Software for Geospatial Europe (FOSS4GE)) konverents, mis on laiendus iga-aastasele Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) üritusele. Need ettevõtmised on mõeldud vahetamaks teadmisi ja kontakte ning ühendamaks vabavaralise tarkvara kasutajate, arendajate ning propageerijate geoinfo kogukonda.

Regio rõõmus meeskond FOSS4G konverentsil

Regio meeskonnast osales konverentsil tervelt neljandik kõigist töötajatest ning meie kolleeg Püü Polma esines konverentsil ka ettekandega “Turning an Old Ship Towards FOSS4G – Why, How and Where To”. Püü ettekanne andis ülevaate, kuidas Regio on 30 aasta jooksul oma süsteeme üles ehitanud ja milline roll on avatud lähtekoodiga tarkvaral meie tegemistes, mis on sellel teekonnal kõik ette tulnud, ning kuidas oleme neid takistusi ületanud.

Regiolane Püü Polma konverentsil esinemas
Püü ettekanne: Turning an Old Ship Towards FOSS4G – Why, How and Where To

Regio meeskond, kes sealhulgas oma uute tiimisärkidega igal sammul silma paistis, sai konverentsilt kinnitust, et me liigume õiges suunas, püsime teiste geoinfo tipptegijatega kenasti samas tempos ning meie kogemus geoinfo valdkonnas on märkimisväärne ning ainulaadne.

On Bingo aeg!

Me ei jätnud kasutamata ka võimalust osaleda töötubades ning küsida nõu ekspertidelt. Saime väärtuslikke mõtteid, millele oma tegevuses senisest rohkem tähelepanu pöörata, et meie klientide vajadusi paremini rahuldada ning nende kõrgeid ootusi ületada. Kasuks tulid ka näpunäited tarkvara funktsionaalsuste senisest tõhusamaks kasutamiseks ning pilk alles kavandatavate funktsionaalsuste kirevasse maailma.

Walter Lorenzetti (GIS3W) ning regiolased Anne Kokk ja Helle Haavala jutuhoos

Õhtustel jäämurdmisüritustel olid regiolased samuti platsis ning tervitasid rõõmsalt oma uusi ja vanu sõpru geoinfo maastikul. Kallid sõbrad, kliendid ja koostööpartnerid, te olete alati oodatud meiega ühendust võtma ja mõtteid vahetama! Meie uks on teile avatud Tartus Väike-Tähe tänaval, maja number 20 teisel korrusel. Tilistage uksekella ja me võtame teid kahel käel vastu!

Suur tänu FOSS4G Europe 2024 korraldajatele suurepärase töö eest vastutusrikka ülesandega toime tulemisel! Ootame põnevusega järgmist konverentsi!

Info konverentsi kohta: https://2024.europe.foss4g.org/

Veel postitusi

Navi

Kuidas salvestada käsiseadmege võimalikult täpne teepunkt?

Loodetavasti on järgnevast veidi abi neile, kel vaja naviseadmega mõni teepunkt salvestada (geopeitur aaret peitmas, maaomanik oma krundil, metsamees jne). Tuleb märkida, et mitteprofessionaalsete seadmete kasutamisel võib mitmete tegurite mõjul (seadme enda “võimekus”, sellele “nähtavate” satelliitide arv ja asukoht taevakaarel, puude lehestik ja muud takistused, ilmastik jpm.) salvestatud asukoht olla tegelikust meetrites erinev. Seetõttu proovime neid vigu võimalikult … Vaata lähemalt

Avastati Sakala kõrgustiku ja kogu Viljandimaa uus kõrgeim mägi

1930. aastatest on Eesti teatmekirjandusse kinnistunud teadmine, et Sakala kõrgustiku kõrgeim mägi on 145 m kõrgune Rutu mägi. Regio kartograafid ja Tartu ülikooli geograafid tegid aga kindlaks, et Rutu mäest 5 km kirdes paikneb eelnevast kõrgem – 147 m kõrgune Härjassaare mägi, mis oli tänaseni kaardilugejatele märkamatuks jäänud, kuid nüüd Viljandimaa kõrgeim mägi. Regio üldgeograafilise … Vaata lähemalt

Maismaarotina lõunasse ehk Lätti ja Leetu sisemaad pidi

Kui eelmine kord oli blogis juttu Läti ja Leedu ranniku avastamisest, siis nüüd kulgeme lõunasse merest kauge kaarega eemal kaasas Balitmaade teejuht Sisemaad pidi võib muidugi oma Baltimaade turneelt tagasi tulla ka juhul, kui kaugele lõunasse on mereäärset teed mööda kohale mindud – siis tuleb see teekond siin lihtsalt teistpidi lahti harutada ja alustada Leedust. Selleks … Vaata lähemalt