Suurenduse vaatamiseks kliki kaardil ja liiguta luupi.

Koostaja Taavi Pae (Tartu Ülikool)

Väljaandjad Tartu Ülikool ja Regio
Eesti ja inglise keeles
424 lk, kõva köide, mõõdud 31 x 31 cm
Esinduslikus tumesinises ümbriskarbis
Tartu, 2019
 

Lehitse atlase valitud lehekülgi >

Rahvusatlase koostaja Taavi Pae räägib KUKU raadios atlase valmimisest >
Rahvusatlasest Ringvaates >

Eesti rahvusatlas on riigi esindusteos, mille 500 ajaloolist ja tänapäevast kaarti koos kaasahaaravate selgitustega aitavad mõtestada Eesti loodust, kultuuri, ajalugu ja eluolu. Ühtlasi on tegemist väärika kingiideega ja võimalusega Eesti tutvustamiseks, sest kõik atlase kaardilood on esitatud nii eesti kui ka inglise keeles. Tellides rahvusatlase Regio veebipoest, saate selle esinduslikus tumesinises ümbriskarbis.

Rahvusatlase kaardid on koondatud 36 teemapeatükiks, mis tutvustavad muu hulgas Eesti piiri kujunemist, kliimat, metsandust, tervishoidu, rahvastikku. Vaatluse all on ka eesti keel, eestlaste päritolu, rahvaluule, haridus, religioon.

Atlase juhatab sisse Eesti riigi sünniaegu meenutav kindral Johan Laidoneri allkirjadega Eesti kaart, millega 1920. aastal näidati maailmale noore vabariigi paiknemist ja piire. Tõsisemate teemakaartide kõrval leiab atlasest ka kaardid kama ja verivorsti levikust Eestis, 1938. aastal koostatud kaardi Eesti eliidi sünnikohtadega ja ühissaunade paiknemise kaardi 1967. aastast.

Eesti rahvusatlas on sündinud Tartu Ülikooli geograafide ja Regio kaardimeistrite koostöös. Ajalooliste kaartide eest oleme aga tänulikud meie eelkäijatele möödunud sajanditest.

Eesti rahvusatlas on pühendatud Eesti rahvusülikooli ja eestikeelse geograafia 100. aastapäevale.

Rahvusatlase jaoks loodud uusi kaarte saate täpsemalt uurida ja osta siit: www.regio.ee/eesti-rahvusatlas

Enamikku rahvusatlase ajaloolisi kaarte saab suuremalt vaadata ESTER e-kataloogist www.ester.ee
Valides rippmenüüst „Pealkiri“ ja kirjutades otsingureale Eesti rahvusatlas, jõuate samasse alajaotusesse mis atlases ning sealt edasi jõuate kaartideni, mis on digiteeritud ja millest paljusid saab ka endale arvutisse laadida.

OSTA APOLLOST >

OSTA RAHVA RAAMATUST >

 

Eesti rahvusatlas

80 €
Transport lisandub ostukorvis. Hind sisaldab käibemaksu 9%.